T.C.

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI

SOSYAL HİZMETLER VE ÇOCUK ESİRGEME KURUMU (MÜLGA)

R İ Z E  İ L   S O S Y A L   H İ Z M E T L E R  M Ü D Ü R L Ü Ğ Ü

ANA SAYFA SOSYAL HİZMETLER PERSONEL VAKA YÖNETİMİ

FAALİYETLER

PROJELER İLETİŞİM SHÇEK MESLEKİ PAYLAŞIM FOTOĞRAF HABERLER HİZMET STANDARTLARI ESKİ DOSTLAR
KURULUŞLARIMIZ

İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ

 

ÇOCUK YUVAMIZ

 

YETİŞTİRME YURDUMUZ

 

ÖZÜRLÜ BAKIM MERKEZİMİZ

 

AİLE DANIŞMA MERKEZİMİZ

 

BİLGİ AĞI
SOSYAL SERVİS

HİZMETLERİMİZ

EVDE BAKIM YARDIMI

 

ÇOCUK HİZMETLERİ

 

GENÇLİK HİZMETLERİ

 

AİLE TOPLUM KADIN HİZMETLERİ

 

SOSYAL YARDIM HİZMETLERİ

 

YAŞLI BAKIM HİZMETLERİ

 

ÖZÜRLÜ BAKIM HİZMETLERİ

 

EVLAT EDİNME HİZMETLERİ

 

KORUYUCU AİLE HİZMETLERİ

 

ÇALIŞMALARIMIZ

BİR ÇOCUĞA KUCAK AÇ KAMPANYASI

RİZE ENGELLİLER HARİTASI

DİLENCİLİĞİN ÖNLENMESİ

SOKAKTAKİ ÇOCUKLARIN REHABİLİTASYONU

VELİM OLUR MUSUN PROJESİ

AİLE İÇİ ŞİDDETİ ÖNLEME ÇALIŞMASI

GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR

ÇOCUKLAR YARARINA KURULAN DERNEKLER
ÇOCUK HAKLARI

 

 

Dünya Engelliler Günü

 

Rize Valiliği: 03.12.2009

 

03 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle İl Sosyal Hizmetler Müdürü Mehmet Nuri Gezmiş ve Rize Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Kelam Çelik ile bir gurup bedensel engelli Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. İl Sosyal Hizmetler Müdürü Mehmet Nuri Gezmiş ziyaret esnasında yaptığı açıklamada; böyle bir günün kutlanmasındaki asıl amacın engellilere karşı duyarlılığı arttırılması olduğunu ve ülkemizde bu duyarlılığın oluştuğunu dile getirdi. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözüm noktasında İlimizde de özverili ve yoğun bir şekilde çalışmalara devam ettiklerini belirten Mehmet Nuri Gezmiş, bu bağlamda İlimiz Çayeli İlçesinde bir Zihinsel Engelliler Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin faaliyet gösterdiğini ve bu merkezin tüm Türkiye çapında hizmet verdiğini belirtti. Ayrıca İlimizde 2429 engelli vatandaşımızın bir yakınına “Evde bakım” ücreti ödendiğini belirtti.

Rize Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Kemal Çelik ise; derneklerinin yaklaşık 10 yıldır faaliyet gösterdiğini, buna rağmen tüm engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla ulaşabilecekleri bir dernek merkezlerinin bulunmadığına vurgu yaparak, Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu’ndan dernek merkezi için uygun bir yer temin edilmesi konusunda yardım talebinde bulundu.

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu Makamı ziyaret eden engelli vatandaşlarımızın taleplerini dinledikten sonra yaptığı açıklamada; engelli vatandaşlarımız için pratiğe konulan “Evde bakım”ın tam bir devrim olduğunu, özürlü vatandaşlarımızın alışık oldukları ortamdan koparılmadan kendi evlerinde bakımı sağlanmaktadır dedi.

Ayrıca engelli vatandaşlarımızın bakımı ve rehabilitasyonunu kendisine meslek edinen personele teşekkür eden Vali Hacımüftüoğlu, bu bir gönül işidir, karşılığı maddiyatla ölçülemez bu personellerimize ne kadar teşekkür etsek azdır diyerek, kendisini ziyaret eden engelli vatandaşlara çeşitli hediyeler verdi.

 

Bu web sitesi ile ilgili soru veya görüşlerinizi mnurigezmis@hotmail.com adresine gönderin.
Telif Hakkı © 2011 Rize İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü
Son değiştirilme tarihi: 25/07/11